Haber

ABD’de deprem bölgesi için yardım toplandı

SAN Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremlerin ardından Türkiye’ye gönderilmek üzere San Francisco ve Silikon Vadisi’nde yardım malzemeleri toplandı.

Türkiye’nin Washington Büyükelçiliği koordinasyonunda toplanan ve Türk Hava Yolları lojistik servisi tarafından ulaştırılacak yardıma San Francisco ve Silikon Vadisi’ndeki sivil toplum kuruluşları da destek verdi.

ABD’de San Francisco ve Körfezi’ndeki sivil toplum kuruluşlarından ve depremzedelere yardım eli uzatmak isteyen gönüllülerden alınan yardım malzemeleri Silikon Vadisi Dini Merkezi, Amerika Zakat Vakfı ve Hidaye Vakfı’nın depolarında toplanarak hazırlandı. Türkiye’deki afet bölgelerine gönderilecek.

Suriye asıllı Basil Hashim, bu kuruluşlar aracılığıyla Türkiye ve Suriye’deki depremzedelere yardım ulaştırmaktan mutluluk duyduğunu ifade etti.

Arkadaşıyla birlikte iki araçla yardım malzemesi getiren Ahıska Türkü Nur Muhammed, “Duyduğumuzda çok üzüldük, yardım etmeye çalışıyoruz. İnşallah bir an önce atlatırlar” dedi. dedi.

Bebek bezi, çocuk kıyafetleri ve battaniye getirdiğini ifade eden Lena Naboulsi, “Türkiye ve Suriye’de yaşananlardan dolayı çok üzgünüz ve elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyoruz.” söz konusu.

Eşi ve çocuğuyla yardıma koşan Azerbaycanlı Elnur İbrahimov, “Kardeşlerimizin yanındayız, çok üzgünüz, Allah yardımcısı olsun” dedi. sözlerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu