Haber

Filistin Ulusal Girişim Hareketi, İsrail saldırılarına karşı birleşik ulusal liderlik çağrısında bulundu

Filistin Ulusal Girişim Hareketi, Filistin Kurtuluş Örgütü’ne (FKÖ) İsrail’in Gazze Şeridi’nde 32 gündür devam eden saldırılarına karşı “birleşik bir ulusal liderlik” oluşturma çağrısında bulundu.

Filistin Ulusal Girişim Hareketi’nden yapılan yazılı açıklamada, “İsrail ve ABD’nin böl ve yönet (politikasını) uygulama girişimlerine kapıyı sıkı bir şekilde kapatmak (Filistin) yönetiminin ve FKÖ liderliğinin görevidir.” kalıcı kolonizasyon.” ifadeler kullanıldı.

Açıklamada, “FKÖ liderliği acilen tüm Filistin güçlerini toplantıya çağırmalı ve İsrail’in ABD ve Batı’nın desteğiyle yürüttüğü savaşa karşı çıkmak için birleşik bir ulusal liderlik oluşturmalıdır.” ifadesine yer verildi. Onun sözleri yer aldı.

Açıklamada, İsrail’in amacının Gazze Şeridi’nde topyekun bir “etnik temizlik” ve ardından bu toprakların “ilhakı” olduğu, İsrail’in bundan sonra “Batı’daki terörist yerleşimcilerin başlattığı bir süreç olan yeni bir Nakba ve etnik temizliğin” peşine düşeceği belirtildi. Banka.” hayata geçirmeyi hedeflediği belirtildi.

Açıklamada, İsrail’in komplo ve girişimlerine karşı “birlik ve sağlam bir Filistin tarafı” görmesi gerektiği belirtilerek, Filistin halkının tüm güç ve bileşenlerinin Gazze’yi ve halkını korumak için ayağa kalkması gerektiği vurgulandı.

cicekdagi-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu