Haber

Gaziosmanpaşa’da Filistin’e Destek Yürüyüşü Düzenlendi

Gaziosmanpaşa Belediyesi ve Gaziosmanpaşa Manisiz Yaşam ve Dayanışma Merkezi iş birliğinde “Filistin’e itiraz yok” yürüyüşü düzenlendi. Başta engelli vatandaşların bulunduğu grup, Gazze’deki şiddetin sona ermesini istedi.

Gaziosmanpaşa Belediyesi, Filistin’deki insanlık dramına dikkat çekmek amacıyla Gaziosmanpaşa Engelsiz Yaşam ve Dayanışma Merkezi öğrencilerinin de katılımıyla “Filistin’e Engel Yok” sloganıyla yürüyüş düzenledi. Bağlarbaşı Camii önünde toplanan yüzlerce kişi, Türk ve Filistin bayraklarını sallayarak yürüyüşe başladı. Başta engelli vatandaşların bulunduğu kalabalık, “Filistin’e Sorun Yok” sloganları atarak Gaziosmanpaşa Meydanı’na geldi. Yürüyüşe, Filistin’e destek amaçlı yürüyüşe Gaziosmanpaşa Kaymakamı İskender Yönden, Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta, Gaziosmanpaşa AK Parti İlçe Başkanı Fatih Aydemir, Gaziosmanpaşa Engelsiz Yaşam ve Dayanışma Merkezi öğrencileri ve vatandaşlar da katıldı.

Yürüyüşün ardından açıklama yapan Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta, “Öncelikle İsrail’deki zulme karşı millet ve insanlık olarak direniyoruz. Bu yüreğimizi acıtıyor. Neden biz Gaziosmanpaşa’daki engelli vatandaşlarımız, Duyarsız mı kalıyorsunuz? Çocuklar öldürülürken sessiz kaldığımız için acı çeken, acı çeken herkes.” “Her türlü zulme göğüs geren bizler, İsrail’deki zulme karşıyız. Gaziosmanpaşa’nın tüm protokolleri, STK’ları ve siyasi parti temsilcileriyle birlikte bugün engelli kardeşlerimizin direnişine destek için buradayız. Tekrarlıyoruz: En kısa sürede İsrail’de yaşam.” Normale dönmeli, barış sağlanmalı, iki devletin mutabakatı ile orada insanca yaşanabilir bir fırsat yaratılmalıdır. Dünyanın buna sessiz kalmaması gerekiyor. Sonuçta bugün İsrail’de ve Gazze’de Filistinlilerimize karşı yaşananlar, yarın başka bir ülkede başka bir kişinin başına da gelebilir. Biz insanlık olarak bu dramın bir an önce durması için haykırıyoruz. Sesimizi duyurmak istiyoruz. “Engelliler adına, hiçbir sorunu bilmeyen engellilerimiz adına İsrail’deki engellerin insanlığın önündeki engellerin kaldırılmasını istiyoruz” dedi. – İSTANBUL

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu