Haber

Sakarya Bakkallar ve Bayiler Esnaf Odası İsrail ürünlerini boykot kararı aldı

Sakarya Bakkallar ve Bayiler Esnaf Odası, bakkallarda İsrail ürünlerini boykot etme kararı aldı.

Odadan yapılan açıklamada, Oda Başkanı Ahmet Akdardağan’ın yönetim ve denetim kurulu üyeleriyle yaptığı toplantıda, İsrail’in Gazze’deki soykırım nedeniyle boykot edilmesi, İsrail’in satılmaması yönünde kararlar alındığı belirtildi. yerli üretim ürünlerin desteklenmesine katkı sağlamak.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Akdardağan, İsrail’in Gazze ve Batı Şeria’da Filistinlilere yönelik zulmüne sessiz kalmayacaklarını belirterek, “Bizim tarafımız haktan ve hakikatten yanadır. Duruşumuz nettir. Sessiz kalmadık, sessiz kalmayacağız. Müslüman kardeşlerimizi şehit edenler, havasızlıktan bebekleri boğanlar ve kadınlar “İnsanların, çocukların ve insanların üzerine ölüm yağdıran İsrail’i bir kez daha en ağır şekilde lanetliyoruz. hayvanlar bile. Terör devleti olan İsrail’e ve ona destek veren ülkelere karşı artık her bireyin tavır alması gerekiyor.” değerlendirmesinde bulundu.

Bakkal esnafı olarak İsrail boykotuna tam destek verdiklerini belirten Akdardağan, “Mağazalarımızda ve raflarımızda İsrail ürünlerinin bulunmamasına özen göstereceğiz. Yaptığımız toplantıda aldığımız kararları tüm esnaflarımıza aktardık. Yönetim ve denetim kurulu üyelerimizle birlikte bu bir taleptir ancak esnafımızın da aldığımız kararlara destek vereceğini ve gereğini yapacağını biliyoruz.” ” kelimesini kullandı.

Akdardağan, bakkallarda yöresel ürünlerin tanıtım ve satışına davet ederek şöyle konuştu:

“Yıllardır söylediğimiz gibi yerel mal ve ürünleri teşvik etmeliyiz. Gelecek nesillere yerellik bilincini aşılamalıyız. Bütün mağazalarımızı yerel ürünlerle dolduralım, raflarımızı donatalım. Vatandaşlarımızdan yerel ürünlere yönelmelerini bekliyoruz. Bu vesileyle Gazze’de şehit olan tüm Müslüman kardeşlerimize Allah’tan rahmet, yaralılara da Allah’tan rahmet diliyoruz. Acil şifalar diliyoruz.”

haber-buyukcekmece.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu