Yaşam

Ümit Yardım: 6 parçalı masa en doğru modeldi

Ensonhaber YouTube kanalında İlker Koç’un sunduğu programın konuğu Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Ümit Yardımcı oldu.

Umut Yardımı, “6’lı tablonun oluşumu doğru muydu?”sorusuna şu yanıtı verdi:

Seçimler Millet İttifakı’ndan yana olsaydı bugünün kazananları özeleştiri yapacaktı. Tüm analizleri o dönemin koşullarında yaptık, kendimizi iktidara hazırladık ve çok değerli ifadeler yaşadık. Halkımızın karşısına çıktık ama kaybettik. Kaybetsek bile başarılı bir deneyim yaşadık. 6 parçalı masa o dönemin kuralları doğrultusunda en doğru modeldi.

Türkiye Büyük Millet Meclisi’ndeki kümeden neden kurtulamadığı sorusunun cevabı şöyle oldu:

Sayın Davutoğlu, bu süreçte her türlü fedakarlığı yapabileceğini en üst düzeyde vurguladı. 3 partinin ortasındaki temel motivasyon Meclis’te ortak bir küme oluşturma çabasıydı. Görüşmelerimiz devam edecek. Şimdi her şey bitmedi. Bu siyasi anlamda dünyanın sonu değil. DEVA Partisi bunu değerlendirerek ortak küme düşüncesinden yana olmadıklarını belirtti. Yollar açık olsun. Meclis’te bir küme oluşturmak için çalışmalarımıza devam edeceğiz.

CHP’lilerin vefasızlık söylemleri

Her parti kendi programını koruyarak seçimlere kendi kimliğiyle girdi. Böylesi seçim sonrası dönemlerde her partinin kendi yoluna gideceği kesindi. Millet İttifakı ile yakın ilişkilerimizi sürdüreceğiz. Eleştiriye katılmıyorum. Yüzde 48 değerinde bir şey. Millet İttifakı olarak iki adamdan birini yanımıza aldık. Bu gözden kaçırılmamalıdır. Hepimiz emeğimizi ortaya koyduk ve bugünün resmini sunduk.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu