Haber

Berlusconi’nin cenazesine Türkiye’den Hakan Fidan ve Ömer Çelik katılacak

İtalyaKronik lösemi teşhisiyle 9 Haziran’dan beri tedavi gördüğü Milano’daki San Raffaele Hastanesi’nde önceki gün hayatını kaybeden Berlusconi’nin cenazesine ilişkin detaylar netleşti.

ULUSAL SABAH BELLİ OLDU

Başbakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, Berlusconi için 14 Haziran Çarşamba günü Milano’nun ünlü Duomo Katedrali’nde devlet töreni düzenleneceğine ve cenaze töreninin bitimine kadar ülke genelinde ulusal yas ilan edildiğine dikkat çekildi. Ulusal yas ilanı çerçevesinde İtalya’daki tüm devlet kurumları ve İtalya’nın tüm yabancı büyükelçiliklerinde bayraklar yarıya indirildi.

CENAZE CANLI YAYINLANACAK

Cenaze töreninin Berlusconi’nin sahibi olduğu Mediaset şirketi tarafından canlı yayınlanacağı ve Duomo meydanına dev ekran kurulacağı basına yansıdı. Berlusconi’nin ölümü nedeniyle taraftarları ve bazı partililer, Berlusconi’nin Arcore kasabasındaki villasına giderek villanın girişine “Hoşçakal Berlusconi” yazılı pankartlar ve çiçekler bıraktı.

TÜRKİYE’DEN 2 İSİM KATILACAK

Cumhurbaşkanı Erdoğan da taziye mesajı yayınladı. Berlusconi’ye “Canım dostum” diyen Erdoğan, Türkiye’yi temsilen cenazeye Dışişleri Bakanı Hakan Fidan ile AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik’i gönderiyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu