Haber

Gazeteci Zubair Anjum, Pakistan’da polis tarafından gözaltına alındı

Pakistan’da gazeteci Zubayr Anjum’un herhangi bir akrabalık göstermeden polis tarafından gözaltına alınması tepkilere neden oldu.

Ulusal basında çıkan haberlere göre, Geo News baş yapımcısı gazeteci Anjum bu sabah Karaçi’deki evinde polis tarafından gözaltına alındı.

Gazetecinin kardeşi Vajahat Anjum, polis ve beraberindeki sivil giyimli kişilerin Zübeyr Anjum’u gözaltına aldığını söyledi.

Vajahat Anjum, polisin Zübeyr Anjum’u gözaltına almalarına ilişkin herhangi bir gerekçe göstermediğini, olayı izleyen başka bir evin kamerasının da polis ekipleri tarafından söküldüğünü ifade etti.

Bu arada gazeteci Anjum’un ikamet ettiği bölgede bulunan Korangi Polis Departmanı, “Korangi semtindeki polis karakollarındaki polisler Anjum’u gözaltına almadı. Olayı soruşturuyoruz” dedi. açıklama yaptı.

Gazetecinin hangi güvenlik birimi tarafından gözaltına alındığı henüz netlik kazanmadı.

Gözaltına tepki

Sind Valisi Kamran Tessori, polisin gazeteciyi gözaltına almadığını, bu tür olayların durması gerektiğini vurguladı.

Pakistan İnsan Hakları Kurulu tarafından Twitter’dan yapılan açıklamada, bu tür hukuk dışı olayların durdurulması gerektiğine işaret edilerek, gazetecinin bir an önce sağ salim serbest bırakılması talep edildi.

Karaçi Basın Kulübü de “Anjum’un kaçırılmasına” tepki gösterdi.

pertek-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu