Ekonomi

İflas Eden Kripto Para Borsası FTX Yeniden Açılabilir

Bir dönem dünyanın en büyük kripto para borsalarının ortasındaydı ama şimdi iflas davasıyla gündemde. FTX Yeni bir gelişme oldu. Borsanın iflasının tartışıldığı duruşmada FTX avukatından dikkat çekici açıklamalar geldi. Borsa tarafından yapılan açıklamalar yeniden hizmet vermeye başlayabilirsiniz.düşündürür.

FTX avukatı tarafından yapılan açıklamaya göre şirket, şunları söyledi: 7,3 milyar doların üzerinde Nakit ve likit kripto varlıklarını kurtardı. Bu durumda avukat, geleceğe odaklanmak istediklerinden bahsederken, FTX paydaşlarının yeniden hizmet vermeye başlamak için pazarlık yaptıklarını söyledi. Avukat, son kararın Haziran’a kadarvermeyi taahhüt eder.

Peki ne oldu?

Coindesk tarafından paylaşılan bir haber, FTX’in iflasına neden olduğunu söylemenin tam yeri. Öyle ki bu borsanın yerel para birimi olan FTT balona dönüştü. Habere göre Alameda Research adlı bir şirket, FTT’nin toplam arzından fazlasını kendi sermayesi olarak gösteriyordu. Üstelik resmi olarak Alameda AraştırmasıFTX ile FTX arasında da bağlantı yoktu.

Ancak, tüm bunların sadece bir hikaye olduğu ortaya çıktı. Sam Bankman-Fried, birbirinden bağımsız gibi görünen iki büyük şirket kurmuş ve bu iki şirketin ilişkisini bağımsız olarak sürdürme niyetindedir. arızalı . Tüm bunlar gün yüzüne çıkınca yatırımcılar FTX’ten para çekmek için adeta savaşa girdiler. İhtiyacı karşılayamayan borsa iflas etti . Olaydan aylar sonra yakalanan Sam Bankman-Fried, 250 milyon dolar Kefaletle serbest bırakıldı. Yatırımcının başına geldi. Çünkü para gitti

FTX olayıyla ilgili tüm ayrıntılar için:

haber-devrek.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu