Ekonomi

Okul entegrasyon haftası yarın başlıyor

Okul öncesi, ilkokul 1. ve lise 9. sınıf öğrencileri, yarından itibaren 8 Eylül’e kadar sürecek uyum programı kapsamında okulları, öğretmenleri ve arkadaşlarıyla buluşacak.

Okul öncesi dönemde ailelerle ve çocuklarla yürütülecek uyum sürecini desteklemek amacıyla hazırlanan okul uyum kılavuzunda uygulama takvimi ve 12 etkinlik örneği yer alıyor.

İlkokul birinci sınıf öğrencilerine yönelik hazırlanan rehberde ayrıca oryantasyon haftası uygulama takvimi ve 9 etkinlik örneği yer alıyor.

Ortaokullara yönelik rehberlik uygulamaları 11-15 Eylül’de yapılacak

Rehberlik uygulamaları 11-15 Eylül tarihlerinde ortaokullarda 5. sınıfa başlayacak öğrenci ve ailelerin katılımıyla gerçekleştirilecek.

11 Eylül Pazartesi günü velilere okul uyum rehberi sunulacak, ikinci gün ailelere ve çocuklara okulun iç ve dış ortamı tanıtılacak, geri kalan üç günde ise rehberlik uygulamalarına yönelik etkinlikler gerçekleştirilecek.

Uyum haftasında, ortaöğretim kurumlarında eğitime başlayan hazırlık ve 9’uncu sınıf öğrencileri ile velilerine, eğitim-öğretim dönemi başlamadan önce okulları hakkında bilgi verilecek.

Ayrıca bu bir haftalık süre içerisinde öğrencilere, girdikleri yeni okul ortamına hızlı bir şekilde uyum sağlamalarına ve okula aidiyet duygusunu geliştirmelerine yardımcı olacak becerilerin kazandırılması amaçlandı. Lise öğrencileri ve velilerine yönelik de etkinlikler planlandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu