Haber

Sırrı Süreyya Önder: Beni hem hapse atmak hem de hapishane müzesinden adımı silmek AK Parti’nin elindeydi.

TBMM Başkan Vekili ve HEDEP İstanbul Milletvekili Sırrı Süreyya Lider, biyografisinin Ulucanlar Cezaevi’nden kaldırılmasıyla ilgili Meclis’te konuştu. Önder, “Onu hem hapse atmak hem de adını hapishane müzesinden silmek AK Parti’nin kaderiydi. “Biraz buz mucize değildir” milletvekillerini güldürdü.

Önder, 12 Eylül Darbesi sonrasında tutuklu bulunduğu Ulucanlar Cezaevi’nin müzeye dönüştürülmesi sırasında ranzada adının yazıldığını hatırlattı. Önder, Kobanê davasında tutuklandığında isminin kaldırılmasına ilişkin, “Ulucanlar Cezaevi müzeye dönüştürüldüğünde 12 Eylül döneminde uyuduğum ranzaya ismimin yazılı olduğu plaket çakılmıştı. Selçuk Bey (Özdağ) da burada; nedense cezaevine girdiğimde adımı en son bu sefer çıkarmışlardı. Şakaydı.” “Ben yapmıyorum. Peki kime yazdılar? Sayın Selçuk o dönemde AK Parti’deydi, adını yazdılar. Onu hem hapse attırmak hem de ismini gazeteden silmek AK Parti’nin şansıydı. hapishane müzesi. Bu küçük bir mucize değil” dedi.

Özdağ, “MHP ve İdealist Örgütler” davası nedeniyle 1980-1986 yılları arasında Ulucanlar Cezaevi’nde tutuklu kaldı. (HABER MERKEZİ)

guneyajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu